Zagęszczanie i przedłużanie rzęs

Posiadanie zalotnego, głębokiego i uwodzicielskiego spojrzenia stanowi marzenie wielu kobiet. Niestety, zaledwie mały odsetek pań może pochwalić się posiadaniem naturalnie długich i gęstych rzęs. Rozwiązaniem problemu jest zabieg przedłużania i zagęszczanie rzęs, gwarantujący uzyskanie pięknej oprawy oczu. Obecnie największą popularnością cieszy się przedłużania rzęs metodami 1:1 i 2:1.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1

Metoda 1:1 polega na doklejeniu syntetycznych rzęs do prawdziwych w proporcji 1:1 (jedna rzęsa syntetyczna do jednej naturalnej). Rzęsy syntetyczne są stylizowane na podstawie układu naturalnych rzęs danej pani. Technika umożliwia zagęszczenie, wydłużenie i przyciemnienie rzęs, jak również uzyskanie efektu tzw. „kociego oka”, wydłużenie kącików oczu czy też podkręcenie rzęs. Wszystko uzależnione jest wyłącznie od naszych preferencji. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 nie obciąża rzęs i w żaden sposób nie przyczynia się do ich osłabienia czy też uszkodzenia.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 2:1

Technika ta – w odróżnieniu od metody 1:1 – zakłada doklejenie do rzęsy naturalnej nie jednej, lecz dwóch rzęs syntetycznych. Zabieg pozwala na uzyskanie rzęs 2D, w związku z czym zaliczany jest on do metod objętościowych. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 2:1 daje wyraźniejszy efekt, niż ma się to w przypadku zabiegu 1:1.

Efekt

Zagęszczone i przedłużone rzęsy nadają spojrzeniu głębi i sprawiają, że twarz wygląda niezwykle atrakcyjnie. Dzięki zabiegowi możemy zaoszczędzić czas na makijaż, gdyż nie ma potrzeby dodatkowego malowania sztucznych rzęs. To również idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet pragnących optycznie powiększyć oczy bądź też wydłużyć ich kąciki.
Samo przedłużanie i zagęszczanie rzęs jest w pełni bezpieczne pod warunkiem, że zostanie ono przeprowadzone w sposób profesjonalny, przy użyciu wysokiej jakości preparatów i materiałów. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia rzęs i okolic, a nawet bezpowrotnej utraty naturalnych rzęs.