Regulacja brwi, henna brwi i rzęs

Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. W istocie bowiem, to właśnie na nie zwracamy dużą uwagę podczas kontaktu z drugą osobą. Z tego względu warto zadbać o to, by prezentowały się one w sposób piękny, zadbany i naturalny zarazem. Niezwykle istotne jest, aby zabieg regulacji łuku brwiowego oraz farbowania przy użyciu henny został przeprowadzony przez osobę doświadczoną. W innym przypadku brwi mogą bowiem zyskać nieregularny kształt bądź zbyt mocny kolor, co w praktyce wpłynie negatywnie na wygląd całej twarzy.

Opis zabiegu

W pierwszej kolejności kosmetolog wykonuje demakijaż okolic oczu oraz brwi, po czym przemywa skórę płynem o właściwościach tonizujących. Następnie przystępuje do nałożenia henny na brwi i/lub rzęsy. Po upływie 5 – 15 minut zmywa farbę przy użyciu zmoczonego w wodzie wacika, po czym ponownie tonizuje skórę. Dalsza część zabiegu obejmuje regulację łuku brwiowego wykonywaną przy pomocy pęsety. Po uzyskaniu pożądanego kształtu kosmetolog dezynfekuje brwi. Zabieg kończy się nałożeniem kremu pielęgnacyjnego na okolice oczu.
Henna brwi i rzęs wraz z regulacją łuku brwiowego to zabieg stosunkowo krótki, trwający około 30 minut. Choć ciężko określić go mianem bolesnego, to jednak sama regulacja brwi przy pomocy pęsety nie należy do zbyt komfortowych.

Efekty

Henna jest jednym z najstarszych, znanych ludzkości kosmetyków. Umożliwia ona efektowne przyciemnienie zarówno brwi, jak i rzęs. Kosmetyk może stanowić wygodną alternatywę dla tuszu do rzęs oraz produktów służących do przyciemniania brwi. Co więcej – w odróżnieniu od wymienionych produktów – jest trwała, nie kruszy się i nie zmywa. Poza tym jest odporna na działanie deszczu oraz wysokich temperatur. W związku z powyższym świetnie sprawdzi się w przypadku kobiet aktywnie uprawiających sport. Oczy pokreślone za pomocą henny nabierają głębi i wydają się optycznie większe. Zabieg polecany jest zwłaszcza paniom posiadającym jasną oprawę oka, nierówny kształt i/lub kolor brwi, jak również alergię na tusze do rzęs.